OPALANIE

Efekty opalania:

Szybka i naturalna opalenizna

Wytwarzanie wit.D

Terapia przeciwdepresyjna

Kontrolowana dawka promieni UVA i UVB

W naszym salonie posiadamy 2 łóżka solaryjne renomowanej szwedzkiej firmy Ultratan,  model Professional Power charakteryzujący się bardzo bliskim położeniem lamp względem ciała, co sprawia, że opalanie jest szybsze, tym samym seans opalania jest skrócony.

Łóżka opalające Professional Power spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i użytkowania oraz ochrony życia, zdrowia i środowiska zawarte w normach oraz przepisach prawnych obowiązujących w Polsce.  Dwa łóżka wyposażone są w wysokiej klasy lampy brązujące z silnymi opalaczami twarzy i dekoltu oraz  hybrydowe, w których połączono moc opalania z dbałością o zdrowie skóry ( czerwone światło generujące wytwarzanie kolagenu). Efektem seansów jest piękna, brązowa opalenizna.

Solarium to świetny sposób na kontrolowane opalanie skóry przed sezonem letnim, bądź przed wyjazdem do ciepłych krajów, gdzie promieniowanie słoneczne może poparzyć nieprzygotowaną skórę i spowodować brak przyjemności z upragnionych wakacji. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do opalania , z którymi warto się zapoznać:

 • Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe
 • Liczne pieprzyki, przebarwienia, znamiona barwnikowe na skórze
 • Niezagojone tatuaże, duże nie zagojone rany
 • Bardzo młody wiek osoby opalającej się
 • Miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią
 • Gorączka, stany zapalne, grypa
 • Przebyta niedawno operacja oraz okres rekonwalescencji
 • Choroby serca, układu krążenia, nerek, tarczycy
 • Epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe Aktywne zabiegi kosmetyczne ( szczególnie te z zastosowaniem retinolu, kwasów owocowych, glikolowych i środków wybielających), a także zabiegi oczyszczające i depilacje
 • Stosowanie niektórych leków

Aby utrzymać zdrowie w dobrym stanie pamiętaj o tym, aby przyjąć właściwą dawkę promieni UV i nie doprowadzić nigdy do poparzeń skóry. Pamiętaj również o ochronie oczu podczas seansu.

Jeżeli nigdy nie korzystałeś z opalania w solarium, masz obawy bądź wątpliwości – przyjdź do nas i porozmawiaj o zdrowiu i bezpiecznym opalaniu z kompetentną i merytorycznie przygotowaną na pytania obsługą, która dobierze czas seansu oraz odpowiednie przyspieszające opalanie preparaty.

W niespełna 30 minut:

Równomierna, naturalna opalenizna

Nawilżenie skóry

Optyczne wyszczuplenie ciała

Bez zaczerwienienia

 Bez efektów ubocznych

 

WSKAZANIA

Istnieje kilka wskazań do opalania natryskowego, to m.in.:

 • chęć uzyskania opalenizny od zaraz 🙂
 • bardzo jasna karnacja skóry
 • obecność brodawek / pieprzyków – w przypadku opalania tradycyjnego istnieje możliwość zezłośliwienia zmian skórnych alergie na promienie UVA/UVB
 • przebarwienia

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do opalania natryskowego, to głównie problemy skórne:

 • egzema,
 • łuszczyca
 • alergie przebiegające z wysypką, świądem i krostkami

Nie można korzystać z tego zabiegu również przy uszkodzeniu skóry, ranach zarówno świeżych, jak i gojących się. Osoby cierpiące na astmę, mające problem z oddychaniem oraz osoby uczulone na preparaty barwiące skórę, również nie mogą korzystać z sesji opalania. Zabieg opalania natryskowego nie jest polecany dla osób z problemem nadmiernej potliwości.

EFEKTY

Piękna, brązowa karnacja na lato bądź na wyczekiwaną imprezę osiągnięta w niespełna 30 minut.

ZALECENIA

Zaleca się wykonać opalanie na 1 – 2 dni przed planowaną imprezą, aby opalenizna mogła się rozwinąć i utrwalić. Zalecenia przed opalaniem natryskowym:

 1. Dokładny peeling całego ciała dzień przed wizytą (peeling nie powinien zawierać olejków, które utrudniają uzyskanie opalenizny)
 2. Depilacja, jeśli skóra jest owłosiona (owłosienie utrudnia równomierne pokrycie skóry preparatem opalającym)
 3. Umycie ciała i twarzy bezpośrednio przed wizytą, bez stosowania balsamów/ kremów /makijażu / perfum.

Po aplikacji rekomendowana jest odzież luźna, aby kontakt ze świeżo opaloną skórą był jak najmniejszy oraz ciemna na ewentualność zabrudzeń.

Po 2 do 6 godz. (w zależności od zastosowanego preparatu i zaleceń osoby wykonującej opalanie) należy delikatnie umyć ciało samą wodą, bez użycia gąbki. Do normalnego trybu mycia można wrócić po 24 h od opalania.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Utrzymanie się opalenizny na skórze zależy od prowadzonego trybu życia. W przypadku osób aktywnych fizycznie, chodzących na siłownię, basen, saunę- opalenizna będzie mniej trwała. W przypadku standardowego trybu życia, efekt utrzymuje się od 7 do 10 dni.  Przy kolejnej aplikacji preparatu trwałość opalenizny będzie dłuższa, nawet do 14 dni. Barwnik zniknie szybciej ze skóry suchej, dlatego na kilka dni przed zabiegiem warto zadbać o jej odżywienie i nawilżanie.

Efekty terapii:

Wytwarzanie kolagenu i elastyny

Delikatnie opalona skóra

Nawilżenie

Wytwarzanie wit.D

Terapia przeciwdepresyjna

Bez zaczerwienienia

Kollarium to urządzenie delikatnie opalające przeznaczone dla wszystkich chcących zachować dłużej młodość, dla skór wrażliwych i delikatnych, a także na początek sezonu opalania. Jest ono wyposażone w lampy kolagenowe emitujące czerwone światło o długości fali 633 nm, które odbudowuje strukturę skóry powodując jej nawilżenie i przyczyniając się do jej odmłodzenia (m.in.wypłycenie zmarszczek). Czerwone fale światła mobilizują komórki skóry do produkcji kolagenu, uelastyczniają tkanki i uaktywniają specjalne enzymy, które są niezbędne w celu poprawy struktury skóry. Proces ten przebiega  w ściankach małych naczyń krwionośnych, wpływa na poprawę jędrności skóry, stymuluje pobieranie tlenu i detoksykację skóry. Zdolność skóry do absorbowania i magazynowania wilgoci /wody oraz odnowy i produkcji zdrowej skóry znacznie wzrasta. Efektem jest elastyczna i odmłodzona skóra.

Świetlna terapia kolagenowa jest rewolucyjną, niezastąpioną, a przy tym nieinwazyjną metodą stymulacji regeneracji kolagenu, a  tym samym zachowania zdrowia i urody. Jest to nie tylko szansa na zapobieganie starzenia się skóry, lecz także zredukowanie jego pierwszych objawów!